Livsbalanse – første element: Arbeid (A4)

Veien til suksess …

Prinsipp 2: Spesialiser deg – bli en ensom ener

Har man erkjent og definert sin kjernekompetanse, bør man sette denne ut i livet og drive den fremover. Kirurgen, som har spesialisert seg på hjerter, bør ikke også gjøre ansiktsløfting til sitt fagområde.

Forfatteren som skriver bestsellere innen et fagområde, fremmer ikke noe godt for seg og andre med en roman. Reklamefirmaet, som har spesialisert seg på banker, mangler kompetansen for moter. Sekretæren som behersker fire fremmedspråk, må ikke også overta bokføringen. I stedet for å gå i bredden, bør man drive frem sin kjernekompetanse. Og også overbevise arbeidsgiveren og kollegaene om dette. 

 

Det man kan fester seg gjennom gjentagelser, og man blir stadig bedre. Man blir til spesialist. Og de er alltid etterspurt. Eksempel sport: De dyktigste idrettsfolkene har alltid spesialisert seg på en disiplin, og de kan kun komme fremover ved konsekvent trening, altså gjentagelser. Forbedr derfor konsekvent styrkene dine og profiler disse.

_______________

Se forøvrig artikklelen om din personlige lykkedagbok !_

____________

Se boken “ Bumerang prinsippet – mer tid til lykkeav Lothar J. Seiwert   som koster 220 kr. Den kan bestilles hos Simplify eller ved å sende en e-post. På den måten støtter du også opp om bloggen og det arbeidet som blir gjort :-)

 

 

bum150

Les mer i boken “Bumerang prinsippet – mer tid til lykke” av Lothar J. Seiwert

_____________

Copyright © 2009-2011 SIMPLIFY

Del på bloggen

Bookmark and Share