Bumerang – STRATEGIEN – Arbeidsplass i best mulig form (2)

______

Skritt for skritt til tomt-bord (1)

Fjern kaoset

Du finner ut, at ditt kreative, kaotiske skrivebord er et uttrykk for din personlighet som grønnsaksbonde. Et ryddig skrivebord er usympatisk, fordi det i dine øyne utgjør et mentalt bilde av konservativ pertentlighet.

Organiser ditt kreative kaos på et sidebord eller bak arbeidsoverflaten. Organiser veggene kreativt, men spar skrivebordet. Det forblir tomt – til dine tanker, din kreativitet.

Og sidebordet eller et tilleggsbord utformer du som ”livsbord” – for arbeidslivet ditt.

Slik beholder du oversikten:

Foran i midten legger du «to- do».

Til venstre alt som skal gjøres etterpå.

Til høyre alt som må gjøres og som skal arkiveres.

Bak finnes en plass til ting, som du trives med, og som gir arbeidslivet glede og mening.

Og en haug for langsiktige prosjekter.
Dermed gir livsbordet ditt deg et godt overblikk over arbeidsdagen din, og er mellomstasjonen til endelig arkivering.

_______

Se forøvrig artikkelen om din personlige lykkedagbok !

____________

Se boken “ Bumerang prinsippet – mer tid til lykkeav Lothar J. Seiwert som koster 170 kr. Den kan bestilles hos Simplify eller ved å sende en e-post.På den måten støtter du også opp om bloggen og det arbeidet som blir gjort :-)

bum150

Les mer i boken “Bumerang prinsippet – mer tid til lykke” av Lothar J. Seiwert

_____________

Copyright © 2009-2012 SIMPLIFY

Del på bloggen

Bookmark and Share

Legg igjen en kommentar