____
”Hvis du alltid gjør
det du alltid har gjort
vil du alltid få
det som du alltid har fått“
Abraham Lincoln
Fire skritt til personlig tidssuverenitet og effektivitet (1)
Din personlige suksesspyramide til effektivitet (1)
»Selv den lengste reisen begynner med det første skrittet.«
Gammel kinesisk livsvisdom
Individuell livsutforming
De nyeste forskningene om yrkesmessig livsløp viser, at den klassiske tredelingen av livet i fasene
utdanning > yrkesliv > pensjonist
forlengst er foreldet. Tidligere måtte man ofte yrkesmessig til siste slutt ha full prestasjonsevne, for så straks å slutte i yrket sitt når pensjonsalderen ble nådd – med påfølgende problemer som pensjonistsjokket.
I dag muliggjør fleksible arbeids- og livstidsmodeller en glidende overgang til pensjonisttilværelsen. Også etter å ha avsluttet yrkeslivet har man uttalige muligheter til nye utfordringer, for eksempel som interimsleder, som seniorrådgiver eller mentor for nye yrkesutøvere.
De fleste av oss gleder oss over den velfortjente pensjonisttilværelsen, da vi endelig håper å ha tid for oss selv. Men alle bør vi konsekvent skaffe oss, spesielt i den yrkesmessige travle fasen, konsekvent personlige tidsbudsjetter for å virkeliggjøre private livsmål og ikke først etter at vi har pensjonert oss.
Lev mer bevisst og lykkeligere, life styling, selvstyring, suksessrik livsutforming og hedonisme er bare noen moderne slagord, som uttrykker ønske om en individuell råderett over den kostbare livseiendommen »tid«. Tidssuverenitet er forutsetningen for selvrealisering og personlighetsutvikling. Men tidssuverenitet er et stykke »livskvalitet«, som de fleste av oss må kjempe hardt for.
Livs- og selvstyring gjennom tidssuverenitet betyr bevisst eget ansvar og balansert omgang med den kostbare, knappe eien-dommen »tid« på alle yrkesmessige og personlige livsområder.
Fra boken: «Når du har det travelt, gå langsomt» av L.J.Seiwert
_______
Copyright © 2009-2014 SIMPLIFY
Del på bloggen
____
BØKER TIL SALGS
Du kan kjøpe bøkene direkte fra nettstedet Simplify eller sende en e-mail til Jan Vig eller post Simplify med bestillingen og de nødvendige kontaktdata. På den måten støtter du også opp om bloggen og det arbeidet som blir gjort. MERK: Du får 40% rabatt på ny ordinær pris på bøkene ved å kjøpe de direkte fra meg.
|
|
______
SimplifyGuiden – 30 minutter for din Work-Life-Balance. Last ned informasjon her. Ordinær pris: 90 NOK. Din pris 50 NOK
_____
Bumerang prinsippet mer tid til lykke. Last ned informasjon her. Ordinær pris: 280 NOK. Din pris 170 NOK
Filed under: Forenkling, Hensikten, Livsbalanse, Lykke og livsglede, Mindfulness, Motivasjon, Oppmerksomhet og tilstedeværelse, Personlighetsutvikling, Slow down your life, Suksess, Tid til å leve, Vaner, Visjoner og mål, Yrke og karriere | Tagged: Forenkling, hensikt, individualitet, krav, kropp, liv, livsglede, lLivsbalanse, lykke, målet, meg selv, mennesker, Mindfulness, naturen, nestekjærlighet, oppmerksomhet, personlig utvikling, samfunnet, samvittighet, Simplify, slow down your life, Stress, styrker, vei, Yrke og karriere | Leave a comment »




Abonner via RSS-feed