Balance Your Life: Hva som venter deg som life-leader (98)
Balance Your Life: Life-Leadership (59)
Utvikl ro og sindighet(1)
All spesifikk kunnskap nytter lite, hvis vi ikke streber etter å utvikle den nødvendige
- selvbevissthet,
- selvtillit og
- følelse av egenverdi,
slik at vi er i stand til å møte utfordringene i livet. Det viser seg nemlig stadig vekk, at mennesker som har liten selvbevissthet og selvtillit, også har vanskligheter med å nå sine livsmål.
- De stiller straks spørsmålstegn ved sine livsmål og sine handlinger, straks de føler(eller tror å føle) den første motstanden.
- På grunn av at de tviler på seg selv, aksjonerer de først når kriser tvinger de til det og
- De kan vanskelig nyte suksessene, fordi de straks setter spørsmålstegn ved de.
Det sentrale målet både for barneoppdragelse, som også vår egen oppdragelse burde derfor ligge i å utvikle en positiv og sterk grunnholdning til oss selv og utvikle utfordringene i livet. En slik grunnholdning kan sette seg sammen av følgende tanker:
- Jeg er jeg (følelse av egenverdi).
- Jeg kan, hvis jeg virkelig vil (selvtillit).
- Det er bedre å våge et forsøk på aktivt å utforme livet, enn på grunn av redsel for å mislykkes gi avkall på en aktiv utforming av livet. Hvis jeg våger et forsøk, vet jeg i det minste, hvis jeg mislykkes: Jeg har kraft til å våge et forsøk. Altså kan jeg også våge et forsøk til, særlig fordi jeg utifra mitt første forsøk har lært noe (selvsikkerhet).
_____
Fra boken: «Balance your life» av L.J.Seiwert
_______
Copyright © 2009-2014 Slow Down
Del på bloggen

____
BØKER TIL SALGS
Du kan kjøpe bøkene direkte ved å sende en e-mail til Jan Vig med bestillingen og de nødvendige kontaktdata. På den måten støtter du også opp om bloggen og det arbeidet som blir gjort MERK: Du får 40% rabatt på ny ordinær pris på bøkene ved å kjøpe de direkte fra meg
|
|
__
SimplifyGuiden – 30 minutter for din Work-Life-Balance. Last ned informasjon her. Ordinær pris: 90 NOK. Din pris 50 NOK
_____
Bumerang prinsippet mer tid til lykke. Last ned informasjon her. Ordinær pris: 280 NOK. Din pris 170 NOK
Filed under: Forenkling, Hensikten, Livsbalanse, Lykke og livsglede, Mindfulness, Motivasjon, Oppmerksomhet og tilstedeværelse, Personlighetsutvikling, Slow down your life, Suksess, Tid til ettertanke, Vaner, Visjoner og mål, Yrke og karriere | Tagged: Forenkling, hensikt, individualitet, krav, kropp, liv, livsglede, lLivsbalanse, lykke, målet, meg selv, mennesker, Mindfulness, naturen, nestekjærlighet, oppmerksomhet, personlig utvikling, samfunnet, samvittighet, Simplify, slow down your life, Stress, styrker, vei, Yrke og karriere | Leave a comment »





Abonner via RSS-feed